Dy tragete drejt përplasjes, pasagjerja hidhet në det nga frika

NOA
2.1K views
Published on Jun 14, 2019
Mund të përfundonte në tragjedi, aksidenti i ndodhur këtë të enjte, në brigjet e Ibiza në Spanjë. Dy tragete rrezikuan që të përplaseshin, për shkaqe ende të paqarta.
Anijet e përfshira në ngjarje janë “Kontiki II”, e cila ofron shërbim mes Ibiza dhe Formentera në Itali dhe “Bahama Mama”, e nisur nga Palma di Maiorca drejt Denia.
Disa nga pasagjerët në bord filmuan situatën, ku shihet se si një grua mes ulërimave të pasagjerëve, hidhet në det në gjendje paniku. Një hedhje në ujë për të shpëtuar nga më e keqja. Më tej ajo u shpëtua nga një motovedetë e marinës.
Sipas mediave lokale, kapiteni i “Bahama Mama”, e cila po lëvizte më shpejtë se “Kontiki II”, u lajmërua nga kapitaneria e portit që të fikte motorët për të shmangur përplasjen, por urdhri nuk u respektua

COMMENTS

  Last Videos


 • 0:31

  Serbet sulmojne shqiptaret

  Panorama
  798 views
 • 0:9

  Goli i Celines

  Panorama
  318 views
 • 0:23

  Sherr në trafik, i moshuari i jep leksion të riut në grushtë

  NOA
  559 views
 • 0:26

  VIDEO/ Dy punonjës, seks prapa dyqanit në mes të Tiranës

  NOA
  5.8K views
 • 1:24

  Basha: Propozuam veting në politikë, ja pesë arsyet pse Edi Rama nuk e do

  NOA
  10 views
 • 1:06

  Supergoli i Loshajt

  Panorama
  404 views
 • 1:00

  Nas Daily zbulon pse mban të veshur prej një viti të njëjtën bluzë

  JOQ Albania
  1.2K views
 • 1:03

  Gruaja

  Panorama
  3.5K views
 • 1:25

  Burrin e godet rrufeja, pamjet drithëruese

  NOA
  2.3K views
 • 0:56

  Bëri gjithçka për selfie-n perfekte, videoja e gruas në transportin publik bëhet virale

  JOQ Albania
  408 views
 • 0:30

  Lepur apo sorrë? Kjo është videoja që po ‘çmend’ rrjetin

  JOQ Albania
  4.8K views
 • 0:27

  Babai tenton të hedhë vajzën 5-muajshe nga dritarja, policia e shpëton në kohë

  JOQ Albania
  106 views
 • 0:12

  Merr peng autobusin me 16 pasagjerë me pistoletë lodër, e vret policia

  NOA
  77 views
 • 0:55

  Dhuna ndaj turistëve spanjollë, IKMT nis shembjen e restorantit të Kokëdhimës në Porto Palermo

  NOA
  401 views