Dy tragete drejt përplasjes, pasagjerja hidhet në det nga frika

NOA
2.1K views
Published on Jun 14, 2019
Mund të përfundonte në tragjedi, aksidenti i ndodhur këtë të enjte, në brigjet e Ibiza në Spanjë. Dy tragete rrezikuan që të përplaseshin, për shkaqe ende të paqarta.
Anijet e përfshira në ngjarje janë “Kontiki II”, e cila ofron shërbim mes Ibiza dhe Formentera në Itali dhe “Bahama Mama”, e nisur nga Palma di Maiorca drejt Denia.
Disa nga pasagjerët në bord filmuan situatën, ku shihet se si një grua mes ulërimave të pasagjerëve, hidhet në det në gjendje paniku. Një hedhje në ujë për të shpëtuar nga më e keqja. Më tej ajo u shpëtua nga një motovedetë e marinës.
Sipas mediave lokale, kapiteni i “Bahama Mama”, e cila po lëvizte më shpejtë se “Kontiki II”, u lajmërua nga kapitaneria e portit që të fikte motorët për të shmangur përplasjen, por urdhri nuk u respektua

COMMENTS

  Last Videos


 • 1:04

  Makina më pak e sigurtë, shokojnë pamjet e përplasjes gjatë testit

  NOA
  0 views
 • 0:27

  Incidenti i De Vrajt me gjyqtarin

  Panorama
  1.7K views
 • 1:01

  Goli i parë i Sadikut

  JOQ Albania
  1.5K views
 • 0:22

  Goli i dytë i Sadikut

  JOQ Albania
  1.3K views
 • 2:25

  Goli i dytë i Sadikut

  Panorama
  2.1K views
 • 0:27

  Policet seksi te meksises

  InfoKosova
  13 views
 • 0:32

  "Na fyen dhe poshtëruan", qytetari denoncon Policinë Kufitare maqedonase: Kontrollonin vetëm makinat me targa shqiptare

  JOQ Albania
  2.0K views
 • 1:01

  Goli i Armando Sadikut

  Panorama
  3.2K views
 • 0:26

  Rama-Bufon

  Panorama
  3.8K views
 • 6:58

  Edi Rama mban premtimin: Dy fëmijët e mbijetuar nga tërmeti në Shqipëri, takojnë CR7

  InfoKosova
  83 views
 • 0:33

  VIDEO që po bëhet “hit” në rrjet me ministrin Gent Cakaj

  Panorama
  5.9K views
 • 0:29

  Vedat Muriqi 2

  InfoKosova
  57 views
 • 0:25

  Vedat Muriqi jep super gol, sa i jashtëzakonshëm

  InfoKosova
  74 views
 • 0:18

  Makina "futet me kokë" në asfaltin e hapur nga punimet, qytetari: Mungon sinjalistika, s'ka natë që s'bëhen aksidente këtu

  JOQ Albania
  1.7K views
 • 0:10

  Gruas i bien të fikët në zyrën e aplikimit të kartave ID, qytetarja: Ka vetëm një zyrë, njerëzit po shtypen me njëri-tjetrin

  JOQ Albania
  607 views