Në ndjekje penale nga KLSH - 122 drejtues institucionesh në prokurori për shkelje e shpërdorime

Scan Televizion
11 views
Published on Mar 15, 2019
Nga kryetarë bashkish, te titullarë apo ish-titullarë të Agjencisë së Kthimit të Pronave, hipotekave, zyrave të ALUIZNI-t, drejtues spitalesh apo entesh, ka arritur në 122 numri i drejtuesve të rangjeve të mesme dhe të larta të kallëzuar penalisht nga Kontrolli i Lartë i Shtetit për vitin 2018. Në total Kontrolli i Lartë i Shtetit ka dërguar në prokurori vitin e shkuar 41 dosje me kallim apo indicie penale, ku 122 drejtuesit e institucioneve publikë janë vetëm një pjesë e totalit të nëpunësve të dërguar për hetim në prokurori. TV Scan ka zbardhur raportin përfundimtar të Kontrolli të Lartë të Shtetit për vitin 2018. Bashkitë, zyrat e regjistrimit të pasurive të paluajtshme dhe drejtoritë e ALUIZNI-t janë ndër institucionet me numrin më të madh të kallëzimeve penale. Por në listë gjenden edhe emrat e titullarëve të institucioneve me rëndësi kyç në jetën e vendit, siç është Kryetari i Entit rregullator të Energjisë, Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i Tatimeve,  apo Drejtoria e Përgjithshme e Rezervave Materiale të Shtetit. Kallëzim penal për vitin e shkuar është bërë edhe për ish-Kreun e Agjencisë së Trajtimit të Pronave, Drejtori i Portit të Vlorës si dhe disa drejtues spitalesh.

COMMENTS

  Last Videos


 • 0:45

  Pamjet e tmerrshme/ Aksidentohet makina me 8 adoleshentë, vdes 16-vjeçari. I mori makinën nënës pa leje. Ja fjalët e fundit në FB

  Panorama
  28 views
 • 0:07

  Presidenti i UEFA-s zë ngushtë Dukën: Ka bërë zyrën e tij më të madhe se ekspozitën

  JOQ Albania
  54 views
 • 0:19

  Tifozët anglezë bashkohen me shqiptarët dhe këndojnë kundër Serbisë

  JOQ Albania
  9 views
 • 1:07

  “Plisat” dhe “Tifozët Kuq e Zi” nisin marshimin, ndizet atmosfera para ndeshjes Shqipëri-Francë

  JOQ Albania
  3 views
 • 0:9

  Tifozët vuajnë në fund të ndeshjes, radhë të gjata për daljen nga stadiumi

  JOQ Albania
  11 views
 • 0:31

  Zbulohet kush është i dashuri biznesmen i Genta Ismailit

  JOQ Albania
  297 views
 • 0:17

  Ceferin -Duka/ Batuta

  Panorama
  288 views
 • 0:54

  Klaudia Pepa…përplas të pasmet në mur dhe ngre këmbët sipër divanit

  InfoKosova
  84 views
 • 1:11

  E do gruan të virgjër…? Ja si përgjigjet Klajdi Haruni

  NOA
  73 views
 • 0:38

  shtylla e zhiru

  Panorama
  866 views
 • 0:05

  Manaj rast

  Panorama
  978 views
 • 0:41

  BUTRINT IMERI

  InfoKosova
  2 views
 • 0:10

  Tentativa e Bares me roveshatë

  Panorama
  591 views
 • 0:24

  Superpritja e Berishës

  Panorama
  474 views