Përplaset avioni me mbi 100 pasagjerë në bord, mbijetojnë vetëm tre

NOA
24 views
Published on May 19, 2018
Tragjedi ajrore në qiellin e Kubës. Një avion ‘Boeing 737’, u përplas pas ngritjes nga aeroporti i Havanas, ndërsa kishte 104 pasagjerë në bord dhe 5 anëtarë të ekuipazhit.
Vetëm tre gra mundën të shpëtojnë nga përplasja, ndërkohë që ndodhen në spital në gjendje të rëndë.
Përplasa e avionit të linjës CU 972 i Cubana de Aviacion, u rrëzua rreth orës 19.00 të së premtes me orën tonë, në një fushë në Puerto Boyeros, vetëm pak kilometra larg aeroportit “Jose Marti” dhe 13 kilometra larg Havana, ndërkohë që ishte nisur drejt Holguin.

COMMENTS

  Last Videos


 • 0:15

  Tetovarët nuk ndalen, mbushin me para këngëtaren madje ja falin edhe një zinxhir!

  SHQIPERIA IME
  7 views
 • 1:47

  Plani për rilindjen e universitetit -Rama, studentëve: Përgatisni listën me nevojat për financim

  Scan Televizion
  0 views
 • 0:34

  E nxorën nga deti për ta shitur për mish, delfini i rrallë filmohet duke qarë

  JOQ Albania
  176 views
 • 1:19

  Nafta, në rritje të lehtë -Prodhimi në SHBA rritet në 12 milionë fuçi në ditë

  Scan Televizion
  0 views
 • 0:46

  Ja çfarë bën piloti ndërkohë që pasagjerët mezi presin të zbresin shëndoshë në tokë

  JOQ Albania
  112 views
 • 1:40

  Venezuela mbyll kufirin me Brazilin – Maduro refuzon ndihmat nga jashtë. Do të ndjekë Kolumbia

  Scan Televizion
  1 views
 • 1:37

  Perspektiva e borxhit në Kinë - Pritet të përkeqësohet, por bie huamarrja te sektori informal

  Scan Televizion
  0 views
 • 1:46

  “Paraja, bankat dhe shoqëria” -Promovohet libri i autorëve Anastas Angjeli dhe Aristotel Pano

  Scan Televizion
  0 views
 • 1:29

  Eficienca e energjisë rrezikon integrimin - Raporti: Nga 16 akte nënligjore janë miratuar vetëm 3, janë kusht për negociatat

  Scan Televizion
  0 views
 • 1:16

  Abuzimi me mallrat e tenderëve - S’përputhen me kërkesat e garës, APP vetëm tërheq vëmendjen e institucioneve

  Scan Televizion
  0 views
 • 0:47

  Destabiliteti, efekte në ekonomi, Sejko: Ndikon negativisht në ecurinë e reformave

  Scan Televizion
  0 views
 • 1:20

  Gjermania, në stanjacion - Shpenzimet e larta shtetërore shmangin recesionin

  Scan Televizion
  0 views
 • 1:27

  Eurozonë, rritet inflacioni bazë

  Scan Televizion
  0 views
 • 2:20

  Organizon festë për të fejuarën, më pas lajmërimi shokues: Më tradhton me shokun tim të ngushtë

  NOA
  188 views
 • 6:20

  Qyteti i ‘leçitur’ nga dielli, ndriçohet nga pasqyra gjigante

  InfoKosova
  12 views