Studentja në spital, roboti tërheq diplomën e saj

NOA
22 views
Published on May 18, 2018
Cynthia Pettway, një studente amerikane në Alabama, nuk mundi të merrte pjesë në ceremoninë e diplomimit të saj, por në ndihmë i erdhi teknologjia.
Ajo u zëvendësua në skenë nga një robot, të cilit i ishte instaluar një ipad, ku shihej fytyra e Cynthia.
Sistemi është fryt i një programi bashkëpunimi mes spitalit ‘USA Children's and Women's Hospital’ dhe ‘Mobile County Public School System’, organizatë që drejton shkollën që ndjek vajza.
Në sajë të kësaj risie, Cynthia mundi të marrë pjesë në të gjithë ceremoninë, duke ndjekur gjithçka nga spitali ku ndodhej e shtruar.

COMMENTS

  Last Videos


 • 0:13

  Pamjet që po bëjnë xhiron e rrjetit, tifozi mbështet ekipin e zemrës nga dhoma e gjumit

  JOQ Albania
  40 views
 • 3:33

  "Është rrugë e panevojshme..."/ Anulohet fondi për ndërtimin e aksit Peshkëpi-Selenicë, Vullnet Sinaj vijon lëpirjen ndaj Ramës

  JOQ Albania
  0 views
 • 1:00

  I largohet me shpejtësi postobllokut, 32-vjeçari përplas rëndë me makinë efektivin e policisë

  JOQ Albania
  414 views
 • 0:14

  Adrola mbeshtet Capital T pas publikimit te albumit

  News31
  13 views
 • 3:52

  Dita e katërt e grevës, naftëtari në gjendje të rënduar: Do të vdesim këtu!

  JOQ Albania
  33 views
 • 0:26

  Skandaloze! Mësuesja bën gjeste të turpshme me nxënësin, të dy filmohen duke sistemuar rrobat

  JOQ Albania
  18.6K views
 • 0:57

  E PAZAKONTË/ Polemika në Itali, futbollisti prezantohet me një video…vrasjeje

  Panorama
  300 views
 • 0:14

  Fifi viziton Fjolla Morinën në arrest shtëpie, zbulon me video se çfarë i mungon

  NOA
  252 views
 • 0:15

  Pamje të rënda/ Vetura godet tre këmbësorë, duke i ikur ndeshjes me një veturë tjetër

  JOQ Albania
  78 views
 • 0:11

  goli i olainkess

  Panorama
  1.9K views
 • 3:38

  Historia e kosovarit 11-vjeçar, u vra pas shpine nga serbët teksa po i çonte ujë babait

  NOA
  92 views
 • 0:24

  Po kalonte rrugën me nxitim, i riu përplaset nga makina në Durrës

  JOQ Albania
  10.0K views
 • 1:44

  "Qeveria nuk ka detyrime ndaj klubeve profesioniste", por shikoni çfarë ka thënë Rama në mars të 2019-ës

  Panorama
  118 views
 • 0:46

  Dalin pamjet e tmerrshme! Droni po i vëzhgonte dhe më pas i qëlloi, masakrohen ushtarët armenë

  JOQ Albania
  17.3K views
 • 0:20

  Dalin pamjet e tmerrshme! Droni po i vëzhgonte dhe më pas i qëlloi, masakrohen ushtarët armenë

  JOQ Albania
  30.6K views