Fëmija gati për të rënë nga kati i pestë, akti heroik i ushtarit për ta shpëtuar

NOA
386 views
Published on May 17, 2018
Një ushtar i vërtetë nuk tërhiqet asnjëherë dhe është gjithnjë gati kur e kërkon nevoja. Këtë e tregoi Liu Yangming, i cili kapi fluturimthi një fëmijë 2 vjeç e gjysmë, i cili gati sa po binte nga kati i pestë i një ndërtese.
Vetëm disa centimetra gabim dhe vogëlushi nuk do ishte më. Është kjo ajo që ndodhi këtë të hënë në provincën e Shandong, në Kinë.
Liu ishte në shtëpinë e tij, kur befas dëgjoi të bërtitura në rrugë, ku kalimtarë të rastit panë vogëlushin në pjesën e jashtme të banesës së tij.
Pa hezituar asnjë moment ushtari u afrua në vendin e ngjarjes, duke e shpëtuar vogëlushin në momente ekstreme.

COMMENTS

  Last Videos


 • 0:10

  Dhurata Dora kërcen “beli dance” për fansat e saj

  InfoKosova
  5 views
 • 0:12

  Bebe Rexha me një vallëzim të nxehtë në pishinë

  InfoKosova
  0 views
 • 0:15

  Kryeministri këndon

  InfoKosova
  49 views
 • 0:19

  Gjatë transmetimit LIVE, dikush nga kolegët lëshon video pornografike, prezantuesja e lajmeve të BBC-së nuk ia ‘shkoqë’ sytë!

  InfoKosova
  411 views
 • 0:06

  Luana Vjollca veture

  InfoKosova
  114 views
 • 1:07

  Michael Jackson është gjallë?! Merr pjesë në ceremoninë e diplomimit të djalit të tij

  NOA
  1.3K views
 • 0:07

  Filmohet zogu i çuditshëm ngjan si korb po edhe si gorillë

  InfoKosova
  160 views
 • 0:44

  Sarri u largua te Juventusi, Chelsea zgjedh trajnerin e ri

  JOQ Albania
  57 views
 • 1:10

  Kur Guardiola ndikon edhe te fëmijët, ja loja perfekte që bën Manchester City U12

  JOQ Albania
  713 views
 • 0:18

  Elvana Gjata më ‘seksi’ se asnjëherë më parë për klipin e ri

  InfoKosova
  268 views
 • 0:53

  Ndocaj publikon videon: Pjerin ndreu kërcënon qytetarët me jetë

  NOA
  1.1K views
 • 1:14

  Tregjet mirëpresin rezultatin në Stamboll - Lira dhe tregjet e kapitalit rriten menjëherë pas lajmërimit

  Scan Televizion
  10 views
 • 1:04

  SHBA nis sulme kibernetike - Irani: Ata u përpoqën, por dështuan!

  Scan Televizion
  2 views
 • 1:25

  përgjegjësia jonë në ndryshimet klimatike - kronike

  Scan Televizion
  5 views
 • 1:03

  Shmanget hapësira ajrore e Iranit - Linjat ajrore botërore ndryshojnë fluturimet

  Scan Televizion
  2 views