Trafik njerëzish në SHBA dhe falsifikim dokumentesh, kush janë 17 të arrestuarit

NOA
33 views
Published on May 15, 2018
Policia e Shtetit del me deklaratë lidhur me operacionin e koduar “272” gjatë të cilit u arrestuan 21 shqiptarë, mes tyre dy punonjës policie dhe një tjetër është shpallur në kërkim.
Ata akuzohen se merrnin deri 20 mijë euro për person të trafikuar, shqiptar ose të huaj.
Drejtori i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, tha në një komunikim me mediat ditën e sotme se Policia e Shtetit në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda Tiranë dhe Shërbimin për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat finalizuan me sukses operacionin e koduar “272”.
Gjatë këtij operacioni, të kryer në bashkëpunim edhe me agjencitë ligjzbatuese të vendeve partnere, janë arrestuar 41 shtetas shqiptarë, grekë dhe kombësive të tjera, mes tyre 2 punonjës policie.

COMMENTS

  Last Videos


 • 0:45

  Penalltia Sopoti-Gramshi

  Panorama
  240 views
 • 0:29

  “Me kë je, me Lulin” pedagogia tregon si e kërcënoi Rama

  SHQIPERIA IME
  63 views
 • 1:26

  Sa të diplomuar punësohen? Statistikisht, vetëm 1 ndër 3 ka shanse të hyjë në tregun e punës

  Scan Televizion
  0 views
 • 1:20

  Paundi ndjek fatin e May - Tregtarët presin një rritje me 2% nëse ajo fiton votën

  Scan Televizion
  0 views
 • 1:08

  Rama u “lutet” studentëve -Ulemi të flasim, mos humbni kohë”!

  Scan Televizion
  1 views
 • 3:01

  Protesta në dy sheshe -Ndryshon taktika, studentët 8 kërkesa, nuk pranojnë dialog

  Scan Televizion
  0 views
 • 2:9

  Investimet e huaja - Në rënie edhe për tremujorin III

  Scan Televizion
  0 views
 • 1:9

  Nafta zgjeron fitimet -Ulja e tensionit tregtar SHBA-Kinë mbështet çmimet

  Scan Televizion
  1 views
 • 1:42

  Zgjedhja e turistëve për 2018, Euromonitor: Hong Kongu i pari, mbizotërojnë qytetet aziatikë

  Scan Televizion
  0 views
 • 1:55

  Votë për lidershipin në Britani - May: Lideri i ri nuk do ketë kohë të rinegociojë Brexit

  Scan Televizion
  2 views
 • 1:18

  “Tap” do ulë çmimet e gazit - Drejtori për Shqipërinë: Është logjikë e thjeshtë ekonomike

  Scan Televizion
  7 views
 • 0:07

  Në ecje e sipër, përfshihet nga zjarri një makinë

  NOA
  11 views
 • 0:10

  I riu gjen kasafortën e mbushur me flori

  InfoKosova
  12 views
 • 0:28

  Studentet para Kryeministrise

  Panorama
  168 views
 • 1:36

  Protesta ne Shkoder

  Panorama
  169 views