Audio-përgjimi, Basha: Kërkoj largimin e menjëhershëm të Fatmir Xhafaj

NOA
3 views
Published on May 15, 2018
“Në emër të Partisë Demokratike, në emër opozitës, kërkoj largimin e menjëhershëm të Fatmir Xhafajt nga detyra e Ministrit të Brendshëm”.
Kështu tha kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke deklaruar se shqiptarët kanë pritur prej një jave që Fatmir Xhafaj të jepte dorëheqjen si ministër i Brendshëm, ose të shkarkohej.
Në një dalje për mediat nga selia blu ditën e sotme, kreu i PD tha se prej një jave Fatmir Xhafaj hesht dhe i fshihet përgjegjësisë së tij ligjore dhe politike.
“Është fakt se Agron Xhafaj është kapur në një operacion ndërkombëtar kundër një organizate kriminale të trafikut të drogës i cili është zhvilluar nga Policia Italiane dhe DEA, agjencia amerikane e luftës kundër drogës. Është fakt se Agron Xhafaj është dënuar në Itali me vendim të formës së prerë të konfirmuar nga Gjyakata e Lartë e Italisë me 7 vjet e 2 muaj heqje lirie, për pjesëmarrje në një grup të strukturuar kriminal që kryente trafik ndërkombëtar të drogës”, u shpreh Basha.

COMMENTS

  Last Videos


 • 2:20

  Përlotet gjenerali i FSK: Jemi vëllezër, nuk e harrojmë të kaluarën

  JOQ Albania
  61 views
 • 1:10

  Solomon

  Panorama
  114 views
 • 0:12

  Portieri i Bryzhit

  Panorama
  1.4K views
 • 0:40

  "Bashkia na nxorri jashtë nga banesat", banorët e kalojnë natën jashtë: S'kemi ku të shkojmë, askush s'na ofroi strehim

  JOQ Albania
  136 views
 • 0:57

  ‘Çmendet’ drejtoresha e ‘Emin Durakut’, urdhëron nxënësit të zhvillojnë mësim në një objekt të rrezikshëm

  JOQ Albania
  670 views
 • 0:55

  “Ça të bëj, sa u fejova ra tërmeti”/ Familja nga Mamurrasi “ndahet” brenda çadrës. Burri i “ankohet” Ramës: Këta të rinjtë luajnë natën!

  Panorama
  2.8K views
 • 1:00

  'Ekspertët e huaj e nxorrën të pabanueshëm", banori: Inxhinierja 'rilindase' kërkon ta nxjerrë të banueshëm, për të shpëtuar veten

  JOQ Albania
  2.1K views
 • 0:15

  Vite pas ndarjes nga Getoar Selimi, ja çfarë bën Liberta Spahiu me këngët e tij

  NOA
  104 views
 • 3:07

  Terror për zhytësit në kafazin në ujë, sulmohet nga peshkaqeni i bardhë... fundi është i trishtë

  NOA
  755 views
 • 1:07

  Shpërthen motori i aeroplanit, tmerrohen pasagjerët

  InfoKosova
  0 views
 • 0:10

  Për 12 javë fotografoi vetën për ta dokumentuar procesin e dobësimit

  InfoKosova
  106 views
 • 1:49

  Studimi/ "Nuk jetohet këtu, ekonomia është shumë e ulët", 43% e të rinjve shqiptarë duan të largohen nga Shqipëria

  JOQ Albania
  44 views
 • 0:54

  Policia ‘prezanton’ edhe xhipat e ri të bukur

  InfoKosova
  583 views
 • 1:16

  Siklet në transmetim direkt! Gazetarja preket në të pasme nga atleti

  NOA
  46 views
 • 0:38

  “Ta këpus kokën, pallë”, i kishin vënë gjobë e do i hiqnin patentën

  JOQ Albania
  3.5K views