Audio-përgjimi, Basha: Kërkoj largimin e menjëhershëm të Fatmir Xhafaj

NOA
3 views
Published on May 15, 2018
“Në emër të Partisë Demokratike, në emër opozitës, kërkoj largimin e menjëhershëm të Fatmir Xhafajt nga detyra e Ministrit të Brendshëm”.
Kështu tha kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke deklaruar se shqiptarët kanë pritur prej një jave që Fatmir Xhafaj të jepte dorëheqjen si ministër i Brendshëm, ose të shkarkohej.
Në një dalje për mediat nga selia blu ditën e sotme, kreu i PD tha se prej një jave Fatmir Xhafaj hesht dhe i fshihet përgjegjësisë së tij ligjore dhe politike.
“Është fakt se Agron Xhafaj është kapur në një operacion ndërkombëtar kundër një organizate kriminale të trafikut të drogës i cili është zhvilluar nga Policia Italiane dhe DEA, agjencia amerikane e luftës kundër drogës. Është fakt se Agron Xhafaj është dënuar në Itali me vendim të formës së prerë të konfirmuar nga Gjyakata e Lartë e Italisë me 7 vjet e 2 muaj heqje lirie, për pjesëmarrje në një grup të strukturuar kriminal që kryente trafik ndërkombëtar të drogës”, u shpreh Basha.

COMMENTS

  Last Videos


 • 1:28

  Pedagogu: Po argëtohemi me kryeministrin qeshrak, Rama: Po pse je zverdhur?

  NOA
  245 views
 • 1:34

  Ngrihen tonet në debatin live, Fevziu i kthehet kryeministrit: Mos ma trash mua zërin, avash ore…

  SHQIPERIA IME
  1.8K views
 • 2:07

  Rama ‘ngec’ fajin tek universitetet: Ligji nuk është zbatuar

  NOA
  18 views
 • 3:01

  "I moshuari" dhuron skena "të nxehta" në publik me të dashurën superseksi

  NOA
  329 views
 • 0:56

  Pamje të rënda, shikoni si pagëzohet vajza e vogël

  NOA
  494 views
 • 1:16

  Tifozet e Entrakt Frankfurt

  Panorama
  121 views
 • 1:48

  alan

  Panorama
  49 views
 • 0:18

  Pas 2 ditësh i ngecur në tubacionin e aspirimit , shpëtohet hajduti 29 vjeçari

  SHQIPERIA IME
  87 views
 • 0:47

  Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale pushtohet nga fantazmat, punojnësit alarmojnë policinë

  JOQ Albania
  2.2K views
 • 1:36

  Moment historik për Eurozonën -BQE përfundon politikat lehtësuese të nisura gjatë krizës

  Scan Televizion
  0 views
 • 2:10

  Studentët “mësyjnë” Parlamentin -“Plotësoni 8 kërkesat, nuk ka dialog!”

  Scan Televizion
  5 views
 • 0:24

  Studentët përshëndesin vendimin e Metës

  Panorama
  215 views
 • 1:16

  Çmimet kthehen në rënie - Investitorët shqetësohet për rezervat e larta të naftës

  Scan Televizion
  2 views
 • 1:06

  Shqipëria “zëvendëson” Greqinë - Ngjitemi në destinacionin e dytë më të kërkuar të italianëve në “Google”

  Scan Televizion
  4 views
 • 1:28

  “Lojtari” më i madh i naftës, IEA: Nuk është Arabia Saudite. Influenca e SHBA po rritet!

  Scan Televizion
  1 views